Makijaż konkursowy | Zima 2019

Witam Was wszystkich, w końcu znalazłam czas, żeby napisać coś na bloga. Postanowiłam, że ten wpis będzie poświęcony makijażowi, który zrobi...

Witam Was wszystkich, w końcu znalazłam czas, żeby napisać coś na bloga. Postanowiłam, że ten wpis będzie poświęcony makijażowi, który zrobiłam na konkurs i będzie opublikowany na moim instagramie w tym samym czasie, co post na blogu.
Normalnie nie biorę udziału w konkursach makijażowych, ponieważ nie uważam, żebym miała nie wiadomo jakie zdolności artystyczne. Jednak tym razem uznałam, że jest, to jakiś sposób na rozwijanie siebie i swoich umiejętności więc postaram się brać udział w innych konkursach.
Dzisiaj zapraszam Was na zimowy makijaż na konkurs marki Eveline.


Jak widać, makijaż opiera się na kolorze niebieskim z dodatkiem bieli i srebra. Wybrałam zdecydowanie kolory, które najbardziej kojarzą mi się z zimą. Jak wykonałam ten makijaż? Dowiecie się za chwilę.

Oczy:

Tradycyjnie zaczęłam od nałożenia bazy, a właściwie korektora Catrice i przypudrowania go. Następnie zaznaczyłam niebieskim cieniem zarys jak mają iść cienie, rozblędowałam niebieski cień puchatym pędzlem do połowy powieki. Kiedy efekt mnie zadowolił, to wzięłam biały cień i nałożyłam go w wewnętrzny kącik żeby zmieszać go z niebieskim. Następnie nałożyłam srebrny rozświetlacz na biały cień i mieszałam całość do momentu aż mnie zadowolił efekt. Następnie na dolną powiekę nałożyłam niebieski cień i w okolicy wewnętrznego kącika oka odrobinę białego cienia oraz srebrnego rozświetlacza. Zewnętrzne granice cieni roztarłam delikatnie beżowym cieniem. Następnie w wewnętrzny kącik nałożyłam dużo cielistej kredki i roztarłam ją palcem, a następnie nałożyłam na nią srebrny brokatowy pigment, który jest do paznokci i nie ma nazwy. Następnie pomalowałam brwi tak jak zawsze kredką, a rzęsami zajęłam się na koniec makijażu.
Twarz:

Po nałożeniu kremu, nałożyłam płynny rozświetlacz na szczyty kości policzkowych i nos. Następnie nałożyłam podkład na całą twarz, a potem korektor pod oczy i go przypudrowałam. Gdzie trzeba było zakryć niedoskonałości, to użyłam kamuflażu Catrice i następnie całość przypudrowałam pudrem bambusowym. Następnie wykonturowałam twarz brązerem i różem. Nałożyłam rozświetlacz, którego wcześniej użyłam do makijażu oczu. Następnie cielistą kredką namalowałam dwie gwiazdki na szczycie kości policzkowych i zwilżonym pędzelkiem nałożyłam srebrny brokatowy pigment, którego użyłam wcześniej.Usta i rzęsy:

Najpierw nałożyłam odrobinę balsamu do ust i poczekałam chwilę, żeby się wchłonął. Następnie użyłam niebieskiej kredki (w moim wypadku była to do oczu) i obrysowałam usta grubą kreską. Płaskim i puchatym pędzlem roztarłam granicę do środka i nałożyłam cielistą kredką i ponownie użyłam pędzla, żeby zmieszać te dwa kolory. Potem nałożyłam błyszczyk i na niego nałożyłam płaskim pędzlem srebrny brokatowy pigment.
Kiedy skończyłam cały makijaż, to umytą szczoteczką od tuszu nałożyłam białą farbkę do malowania twarzy na rzęsy, żeby uzyskać efekt śniegu.
Lista kosmetyków:
Face:
Revlon Colorstay Oily/Combination nr 110
Catrice Camouflage Cream nr 010 Ivory
Lovely Liquid Camouflage nr 1
Ecocera Bamboo Loose Powder
Kobo Matt bronzing & contouring powder nr 311 Nubian Desert
Makeup Revolution Blush Palette Hot Spice
Rimmel London Lasting finish 25H powder foundation nr 001
Maybelline Master Strobing Liquid Highlighter
Lovely Silver Highlighter
Eyes:
Catrice Camouflage Cream nr 010 Ivory
Ecocera Bamboo Loose Powder
Zoeva En Taupe Palette
Avon True Color Arctic Goddess
Paese Brown Couture Pencil
Eveline Magnetic Look Ultra Volume Mascara
Lovely Silver Highlighter
Golden Rose Dream Eyes Eyeliner nr 426
Lips:
Golden Rose Dream Eyes Eyeliner nr 419
Golden Rose Dream Eyes Eyeliner nr 426
Eveline Extreme Shine Lip Gloss nr 06

Przyznam, że makijaż ten mi się bardzo podoba, ale wiem, że jest w nim wiele niedociągnięć i w dodatku na zdjęciach nie widać jego efektu w 100%. Mam nadzieję, że każdy kolejny będzie lepszy!

Dajcie znać, co sądzicie o tym makijażu! 


Buziaki, Karolina! ;*

Zobacz inne posty

0 komentarze